KONST / Litografier / Färglitografi 14342157
nr 1434 2157
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 68/385, daterad 1986. Färglitografi, bildmått: 35x26cm, yttermått inklusive ram: 52x43cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 november 2021
kl 19:03:39
300 kr
500 kr
400 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson